چهارشنبه, ۱ آذر , ۱۳۹۶
خرید شارژ | خرید شارژ همراه اول | شارژ همراه اول | اتوشارژ همراه اول

حد نصاب کارکرد خطوط تلفن ثابت و همراه

حد نصاب کارکرد خطوط تلفن ثابت و همراه

کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، دستورالعمل نحوه برخورد دارندگان پروانه با مشترکان بدهکار تلفن ثابت و تلفن همراه را تصویب کرد. با تصویب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، حد نصاب کارکرد خطوط تلفن بدون ودیعه و تضمین پرداخت، برای تلفن ثابت ۲۰۰ هزار ریال، تلفن همراه ۳۰۰ هزار ریال و برای تلفن ثابت و همراه دارای ودیعه و تضمین، ۸۰ درصد مبلغ ودیعه یا تضمین تعیین شده است.

این مصوبه که از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به اپراتورهای ثابت و همراه ابلاغ خواهد شد، به‌منظور ایجاد شفافیت بیشتر در روابط بین ارائه‌کنندگان خدمات تلفن ثابت و همراه و مشترکان آنها، ساماندهی و ایجاد وحدت رویه در نحوه برخورد اپراتورها با مشترکان بدهکار و حفظ حقوق هر دو ذینفع، تدوین شده است.

حد نصاب کارکرد خطوط تلفن ثابت و همراه

حد نصاب کارکرد خطوط تلفن ثابت و همراه

در این دستورالعمل، نحوه برخورد دارندگان پروانه با مشترکان بدهکار تلفن ثابت و همراه، فرایند و شرایط اعمال محدودیت، قطع ارتباط، سلب امتیاز و حد نصاب کارکردی که براساس آن یک مشترک بدهکار محسوب می‌شود، تعریف شده است. بر این اساس خطوط تلفن به سه دسته «تلفن پس پرداخت بدون ودیعه و تضمین پرداخت»، «تلفن پس پرداخت دارای ودیعه» و «تلفن پس پرداخت دارای تضمین پرداخت» تقسیم می‌شود. «تلفن پس پرداخت بدون ودیعه و تضمین پرداخت» خط تلفنی است که مشترک در زمان ثبت‌نام فقط هزینه اتصال، مالیات و عوارض را پرداخت کرده و فاقد ودیعه و تضمین پرداخت نزد دارنده پروانه است. «تلفن پس پرداخت دارای ودیعه»، خط تلفنی است که مشترک در زمان ثبت‌نام علاوه بر هزینه اتصال، مالیات و عوارض، ودیعه را نیز به دارنده پروانه پرداخت کرده است. «تلفن پس پرداخت دارای تضمین پرداخت» خط تلفنی است که مشترک در زمان ثبت‌نام علاوه بر هزینه اتصال، مالیات و عوارض، تضمین پرداخت را نیز به دارنده پروانه پرداخت کرده است.

در مصوبه نحوه برخورد دارندگان پروانه با مشترکان بدهکار، حدنصاب کارکرد خطوط تلفن پس پرداخت بدون ودیعه و تضمین پرداخت، برای تلفن ثابت ۲۰۰ هزار ریال و تلفن همراه ۳۰۰ هزار ریال بود. برای تلفن ثابت و همراه در خطوط پس پرداخت دارای ودیعه، حدنصاب کارکرد ۸۰ درصد مبلغ ودیعه تعیین شده است. هم‌چنین برای خطوط تلفن ثابت و همراه پس پرداخت دارای تضمین پرداخت، ۸۰ درصد مبلغ تضمین پرداخت به عنوان حدنصاب کارکرد تعیین شده است.

نحوه برخورد دارنده پروانه با مشترکان بدهکار نیز به این صورت تعیین شده که اگر کارکرد خطوط تلفن ثابت و همراه پس پرداخت بدون ودیعه و تضمین پرداخت، در هر زمان به حدنصاب کارکرد برسد، دارنده پروانه ابتدا باید نسبت به اطلاع‌رسانی به مشترک و تعیین مهلت حداقل ۲۴ ساعت جهت پرداخت، اقدام کند که درصورت عدم پرداخت مبلغ کارکرد تا پایان مهلت مقرر، دارنده پروانه مجاز است خط تلفن مشترک بدهکار را براساس جزئیات مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات قطع کند. حال اگر کارکرد خطوط تلفن ثابت و همراه پس پرداخت دارای ودیعه یا تضمین پرداخت، در هر زمان به حدنصاب کارکرد برسد، دارنده پروانه پس از اطلاع‌رسانی و تعیین مهلت حداقل ۷۲ ساعت برای پرداخت مبلغ کارکرد، درصورت عدم پرداخت مبلغ کارکرد، می‌تواند خط تلفن مشترک بدهکار را قطع کند.

 

برچسب ها :
این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

در خصوص خرید شارژ سوالی دارید؟ با لبخند پاسخگوی شما عزیزان هستیم

پاسخ به تمامی سوالات شما در خصوص شارژ همراه اول، اتوشارژ همراه اول، شارژ مستقیم همراه اول ، فروش شارژ همراه اول، شارژ و هر آنچه که برای خرید شارژ نیاز دارید .
اتوشارژ همراه اول با 15 سال سابقه درخشان و با کادری مجرب آماده پاسخگویی و ارائه خدمات شارژ همراه اول به شما هموطنان عزیزمان است. هدف ما چیزی نیست جز خلق بهترین خدمات و جلب رضایت کامل جهت خرید شارژ. منتظر شنیدن صدای شما هستیم.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را مطالعه کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید شارژ | خرید شارژ همراه اول | شارژ همراه اول | اتوشارژ همراه اولتماس با ما